O FESTIVALU

Studenti Kulturní dramaturgie a zapsaný spolek Na cestě ve spolupráci s opavskou kulturní organizací OKO a s podporou Slezské univerzity Opava a statutárního města Opava uvádí 

11. ročník

studentského multižánrového festivalu studentské, amatérské a profesionální tvorby.


Festival Na Cestě je multižánrovým festivalem, který představuje vybranou studentskou, amatérskou i profesionální kulturní produkci. Je pořádán již od roku 2007 v Opavě, kde patří mezi tradiční kulturní akce.

Hlavními organizátory jsou studenti 3. ročníku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě. Každoročně se spolu s organizačním týmem mění i podtitul festivalu, který určuje celou jeho dramaturgii.

Historie podtitulů jednotlivých ročníků festivalu Na cestě: 
2016 ...až do oblak
2015 ...k tvému srdci
2014 ...od ztrát k nálezům
2013 ...k osudovým setkáním
2012 ...od konce k začátkům
2011 ...revolucí k dnešku
2010 ...dětstvím
2009 ...k ženám i mužům
2008 ...!
2007 - bez podtitulu

Kromě produkce a dramaturgie se studenti podílí na festivalu také autorským Projektem 3jsou3, který je podporován finančním grantem agentury DILIA. Jedná se o realizaci tří inscenací, kterou tvoří dvojice dosud neuváděných divadelních her, jejichž texty poskytne již zmíněná agentura, a jedna zcela nová autorská divadelní hra, kterou tedy napíší studenti sami.

Doprovodný program tvoří workshopy vedené profesionálními odborníky, koncerty nebo filmové projekce.

Od roku 2011 je v rámci festivalu navázána spolupráce se studenty dalších oborů Slezské univerzity, a to zejména se studenty oborů Audiovizuální tvorba Multimediální techniky.

Poloprofesionální a profesionální umělci se festivalu účastní nově od roku 2013.

Oblíbené příspěvky

Obrázek

FESTIVALOVÉ NOVINY