Přeskočit na hlavní obsah

film BABI

Středa 25.10.
13:00 film BABI /Hauerova 4, aula /krátkometrážní/ studentský film
/45 min
Heleně je osmdesát, Kubovi devatenáct. Oba žijí v jedné domácnosti. Heleně zemřel před třiceti lety manžel. Kuba nemá rodiče. Helena je babička. Kuba má rád pantomimu. Helena se bojí, že Kuba odejde do světa. Kuba chce odejít do světa. A všude kolem je Ostrava.

Picturehrají: Marie Viková, Marian Mazur, Karolína Hýsková, Alena Sasínová-Polarczyk, Ivan Dejmal a další
kamera a střih: Tomasz Wałach
kamera: Jakub Kędzior
hudba a zvuk: Dominik Mendrek
zvuk: Jakub Chojnacki
makeup a kostýmy: Aleksandra Wałach
scénář a režie: Marek David

Marek vystudoval obor Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo. Napsal a zrežíroval divadelní inscenaci Bílá labuť. Spolupracoval s Národním divadlem moravskoslezským při přípravě videokampaně k uvedení rockové opery Jesus Christ Superstar. Ve spolupráci s kapelou Noemiracles točí hudební klipy. Má rád hudební muzikálové divadlo, příběhy ze Středozemě a jablečnou elektroniku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM

Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.

První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.
V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské drama…

FESTIVALOVÉ NOVINY

Nestihli jste si přečíst naše festivalové noviny během festivalu?


Neděle 22. října 2017

Pondělí 23. října 2017

Úterý 24. října 2017

Středa 25. října 2017

LETOS S NÁMI POLETÍ DO OBLAK I tYhle!

Dovolte, abychom vám představili první hvězdy našeho chystaného festivalu - skupinu tYhle!
Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle. www.tyhle.cz
Na inscenaci πr² - pierer skupiny tYhle se můžete těšit v úterý 25.10.2016 v 11 hodin .


Těšíme se na vás. :)