Přeskočit na hlavní obsah

MALÁ INVENTURA - Busking - Un/Limited

20:00 MALÁ INVENTURA - Busking - Un/Limited (Spielraum Kollektiv)
/Klub ART /divadlo /90 min
předprodej 70,- / na místě 100,-


Dokumentární divadlo


„Nikdy nikomu neříkej, kolik vyděláváš, lidské bytosti nejsou natolik vyvinuté, aby dokázaly překonat svou závist.“
Praha byla donedávna jedním z nejoblíbenějších měst pouličních umělců, buskerů. Romantické ideály se střídaly s bojem o místo o pozornost. Nejen mezi obchodníky a buskery, ale i mezi buskery samotnými.
Praha je krásná. Přesto jsou její nejlepší místa volná. Centrum města se rok od roku vylidňuje. Obyvatelé trpí hlukem – bez hlasité hudby nejsou kluby, bez klubu není alkohol, bez alkoholu nejsou taxíky, bez taxíků není noční život, bez nočního života nejsou turisté, bez turistů nejsou peníze, bez peněz není muzika. Jak se změnila situace s novou kontroverzní vyhláškou? Bude klid? Nahradí buskery reproduktory obchodů a barů?
Spielraum Kollektiv přivádí na scénu vybrané hvězdy pražského buskingu. Poznáte vzpomínky, realitu, sny i obavy pouličních umělců a nahlédnete do nepsaných pravidel ulice. Divadelní událost, která vás vtáhne do hry o svobodě, umění a komerci. Inscenace získala nominaci Cen Divadelních novin 2016.


Autorský tým: Spielraum Kollektiv
Koncept / scénář: Linda Straub, Mathias Straub
Režie: Linda Straub
Dramaturgie: Linda Straub, Mathias Straub
Výprava: Mathias Straub, Michal Horáček, Linda Straub
Kamera: Klára Belicová
Animace: David Van
Projekce: Mathias Straub
Světelný design: Michal Horáček
Produkce: Michal Polák
Účinkují: Jakub Čermák, Jiří Wehle, Tereza Bártová, Juraj Hellebrandt, Petr Krumphanzl
Podpořili: Archa Lab
Premiéra: 4.3.2016, Divadlo Archa, Praha

Výsledek obrázku pro busking unlimited

Výsledek obrázku pro busking unlimited

Populární příspěvky z tohoto blogu

V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM

Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.

První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.
V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské drama…

FESTIVALOVÉ NOVINY

Nestihli jste si přečíst naše festivalové noviny během festivalu?


Neděle 22. října 2017

Pondělí 23. října 2017

Úterý 24. října 2017

Středa 25. října 2017

LETOS S NÁMI POLETÍ DO OBLAK I tYhle!

Dovolte, abychom vám představili první hvězdy našeho chystaného festivalu - skupinu tYhle!
Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle. www.tyhle.cz
Na inscenaci πr² - pierer skupiny tYhle se můžete těšit v úterý 25.10.2016 v 11 hodin .


Těšíme se na vás. :)