V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM


Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.


První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.

V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské dramatičky Estely Golovchenko.

Festival Na cestě a samotný obor Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo se letos pyšní novou zkušebnou a dalšími prostory Slezské univerzity na ulici Hauerova, které budou v průběhu festivalu hojně využívány a návštěvníci budou mít tak možnost prozkoumat nová zákoutí Opavy.
Třešničkou festivalu bude křest brožury, publikace, shrnující historii, milníky a úspěchy oboru KDD, a to při příležitosti výročí jeho desetileté existence.

Více informací o festivalu a časový harmonogram se dozvíte na www.festivalnaceste.cz nebo FB stránce Festival Na cestě.

Na festival Vás srdečně zve,

organizátorský tým festivalu Na cestě 2017

Oblíbené příspěvky