Přeskočit na hlavní obsah

OLDSTARS: TO NEMÁ CHYBU

Vážení, nastala změna v programu v pondělí místo Divadla Spektákl nastoupí OLDstars Praha s inscenací To nemá chybu. Doufáme, že se nezlobíte a věříme, že se budete bavit


Na Festival Na cestě zavítá soubor OLDstars Praha s inscenací To nemá chybu.


David Ives: TO NEMÁ CHYBU
Muž a žena, pokoj, velká postel a vše začíná krásně...

hrají: Jeník Tyl a Tereza Kaucká
režijní vedení: Tomáš Staněk
dramaturgie: Marcela Magdová
výtvarné řešení: Tereza Gsollhoferová

Žijí spolu, nebo vedle sebe jen přežívají? Láska nebo manželství?

Břitká komedie s dávkou...

...romantiky, u které se rozhodně nebudete dojímat.


David Ives, rodák z jižního Chicaga dnes patří mezi nejúspěšnější americké současné dramatiky. Píše také pro Hollywood a televizi, svými eseji pravidelně přispívá do časopisu New York Times Magazine, věnuje se i muzikálové tvorbě a literatuře pro děti. Mezi jeho nejúspěšnější dramatická díla patří soubor šesti jednoaktovek All in the timing (Všechno v čase), které napsal mezi lety 1987 – 1993. Jeho součástí je i hra Ancient history (Dávný příběh/To nemá chybu), sžíravá studie o „souboji pohlaví“ dvou osob, jež se snaží vybudovat smysluplný vztah mimo manželství.

Inscenace oceněna festivalu Modrý kocour 2014.

Úryvky z recenzí:

Oba protagonisté jsou přirození, autentičtí, jevištní ztvárnění emocí působí důvěryhodně.
Jan Kerbr, Divadelní noviny

Krátká vtipná konverzační hra líčící krizi partnerského vztahu už byla v zemi uvedena dříve, já jsem se nicméně u tohoto provedení od studentské umělecké skupiny OLDstars nejprve často smál, naopak na konci se hercům podařilo ve mně vzbudit takové emoce, že mi naskočila husí kůže a já jen zašeptal údivné - ,,Ty krávo...".
Michal Musil, MF DNES

Herci se tématu chopili s vervou. (...) Přes jistý věkový rozpor mezi hercem a jeho hereckou postavou mi podávají příběh uvěřitelně a přesvědčivě.
Ondřej Horník, Studentpoint

Tereza Kaucká i Daniel Brátka na jevišti působí, jako by jim Ives napsal role na tělo. Ve vzájemném vztahu jsou velmi autentičtí, srší břitkým humorem, chvíli dokonale souzní, aby se v další vteřině za hrob nenáviděli. Jednoduše, zatoužíte zavítat na jejich večírek.
H. Herynková, superrodina.cz, 14. 6. 2014

Populární příspěvky z tohoto blogu

V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM

Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.

První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.
V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské drama…

FESTIVALOVÉ NOVINY

Nestihli jste si přečíst naše festivalové noviny během festivalu?


Neděle 22. října 2017

Pondělí 23. října 2017

Úterý 24. října 2017

Středa 25. října 2017

LETOS S NÁMI POLETÍ DO OBLAK I tYhle!

Dovolte, abychom vám představili první hvězdy našeho chystaného festivalu - skupinu tYhle!
Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle. www.tyhle.cz
Na inscenaci πr² - pierer skupiny tYhle se můžete těšit v úterý 25.10.2016 v 11 hodin .


Těšíme se na vás. :)