Přeskočit na hlavní obsah

,,NAKRM KRABICI“ SVOU TVORBOU


Možná už jste si všimli, že se v budově univerzity na Masarykově třídě objevila krabice s logem Festivalu Na cestě. Určitě si říkáte k čemu tam vlastně je?
Letošní ročník festivalu nese podtitul … k Tvému srdci. Snažíme se...


...tím oslovit každého z vás. A právě proto startujeme projekt s názvem „NAKRM KRABICI“ svou tvorbou.

Určitě má doma spoustu z Vás v šuplících ukrytou svou vlastní autorskou tvorbu – básničky, básně, vzkazy, krátké povídky, malůvky, pozdravy, kresby i třeba písničky. Ale stydíte se je někde zveřejnit. Tento projekt Vám nabízí možnost to změnit!

Hoďte svou tvorbu do krabice a ukažte svému okolí svůj talent! Během festivalu se krabice bude pravidelně vybírat, některé příspěvky se mohou objevit ve zpravodaji a jiné se možná objeví přímo na scéně. Co to znamená?

Ve čtvrtek 15. října ve 14:15 v Café Evžen (Beethovenova 179/2) se uskuteční autorské odpoledne, kde některé příspěvky z krabice zazní naživo. Pokud jste odvážní, přijďte si svůj příspěvek přečíst sami! Za ty méně odvážné to přečteme my.

Populární příspěvky z tohoto blogu

V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM

Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.

První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.
V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské drama…

FESTIVALOVÉ NOVINY

Nestihli jste si přečíst naše festivalové noviny během festivalu?


Neděle 22. října 2017

Pondělí 23. října 2017

Úterý 24. října 2017

Středa 25. října 2017

LETOS S NÁMI POLETÍ DO OBLAK I tYhle!

Dovolte, abychom vám představili první hvězdy našeho chystaného festivalu - skupinu tYhle!
Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle. www.tyhle.cz
Na inscenaci πr² - pierer skupiny tYhle se můžete těšit v úterý 25.10.2016 v 11 hodin .


Těšíme se na vás. :)