Přeskočit na hlavní obsah

DIVADLO GAFA: TA MOJE LOLITA

Lolita ožije v rukou Divadla GAFA

V úterý po půl šesté podvečerní nás potěší svou tvorbou neokoukané uskupení Divadlo GAFA, které je poměrně čerstvou novinkou na opavském kulturním nebi. Soubor vytvořený z umělců Slezského divadla v Opavě zaměřující se na komorní inscenace činoherního a alternativního typu představí svou prvotinu Ta moje Lolita. Přesah do současnosti a přímý kontakt s diváky - to jsou prvky, kterými lze Divadlo GAFA výstižně pojmenovat.


Robert miluje Lolitu. Miluje ji tak, jako žádnou jinou knihu. Miluje ji tak, že chce alespoň částečně prožít to, co hrdinové slavného příběhu, a tak se různými tlaky snaží své okolí dostávat do podobných situací. Může se kniha stát návodem k použití? Jak dalece může být obyčejná kniha nebezpečná? Anebo je to jediný způsob obrany?

Všechny odpovědi naleznete v Loutkovém divadle v Opavě, když zavítáte na Festival Na cestě, v jehož rámci Ta moje Lolita procitne.

Režie: Jakub Stránský
Dramaturgie: Hana Grigarcziková
Mistr zvuku: Aleš Konopka
Výtvarník: Tereza Tylová

Osoby a obsazení:
Robert Dvořák: Jakub Stránský
JUDr. Viktor Bureš: Martin Táborský j.h.
Julie Králová st.: Šárka Vykydalová
Julie Králová ml.: Tereza Bartošová j.h., Hana Grigarcziková
Šimon Černohorský: Michal StalmachPopulární příspěvky z tohoto blogu

V ROCE 2017 SE VYDÁME ROVNOU ZA NOSEM

Letošní již 11. ročník studentského multižánrového festivalu Na cestě, každoročně pořádaný studenty Slezské univerzity oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (KDD) nese tentokrát podtitul "rovnou za nosem”. Návštěvníci si tedy mohou ve dnech 22.-25.10.2017 vychutnat Opavu ve festivalovém kabátku.

První festivalový den bude ve znamení her a soutěží pro rodiny s dětmi. I tentokrát budou večery v Klubu ART ve znamení festivalu autorského divadla Malá inventura v regionech, se kterým organizátoři festivalu Na cestě spolupracují již čtvrtým rokem. Ten odstartuje letošní ročník 22. října ve 20 hod exteriérovou incenací Funebráci (Wariot Ideal). Program naleznete na www.malainventura.cz.
V rámci Festivalu Na cestě proběhne také projekt 3jsou3, podpořen agenturou DILIA. Jedná se o trojici scénických čtení tří dosud nepublikovaných dramatických textů. Můžeme se tedy těšit například na inscenování hry mladého nadějného spisovatele Jana Jindřicha Karáska či dílo uruquayské drama…

FESTIVALOVÉ NOVINY

Nestihli jste si přečíst naše festivalové noviny během festivalu?


Neděle 22. října 2017

Pondělí 23. října 2017

Úterý 24. října 2017

Středa 25. října 2017

LETOS S NÁMI POLETÍ DO OBLAK I tYhle!

Dovolte, abychom vám představili první hvězdy našeho chystaného festivalu - skupinu tYhle!
Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle. www.tyhle.cz
Na inscenaci πr² - pierer skupiny tYhle se můžete těšit v úterý 25.10.2016 v 11 hodin .


Těšíme se na vás. :)